Uskutečněné akce NW 2019

V letošním roce 2019 jsme podnikli několik akcí a výletů za pomoci speciálních holí pro Nordic Walking.
Z těch nejdůležitějších a každoročně se opakujících jsou akce podporované Městskou částí Praha 6. To, že se 1.května scházíme v oboře Hvězda se stává již tradicí. K známým tvářím se vždy přidá někdo další. Pro letošní rok jsme měli opět připraveny výukové lekce správné techniky a pro zpestření v odpoledních hodinách soutěž v pevném kilometru na čas. Každý si mohl vyzkoušet svoji výkonnost a porovnat s ostatními účastníky.
Druhá akce proběhla v přírodním parku Šárka a sice 5.října 2019. Ranní déšť zřejmě některé zájemce odradil.
Počasí se přesto umoudřilo a výlet se nakonec vydařil. Přestalo pršet a my jsme se mohli vydat na turistický výlet a poznat tak přírodní krásy PP Šárka. Vydali jsme se po červené turistické značce od Mc Donald´s na Evropské třídě směrem k vodní nádrži Džbán a po její hrázi jsme pokračovali směrem k místům původního hradiště (stále po červené značce). Cestou jsme trochu odbočili a podívali se do míst, kde se nachází Amfiteátr Divoká Šárka. Pokračovali jsme stále po červené a procházeli místy, která opravdu dávají za pravdu názvu Divoká Šárka. Procházeli jsme pro někoho možná obtížnějším terénem, ale hole pro Nordic Walking nám pomáhali. Takto jsme došli až na cyklostezku A163 a pomalu jsme se začali vracet. Nyní již cesta vedla po zpevněných cestách. Prošli jsme kolem Čertova Mlýna a restaurace Dívčí skok. Minuli jsme koupaliště Divoká Šárka a do mírného kopce jsme vystoupali na Nebušickou vyhlídku. Poté jsme se vrátili ke koupališti a po cyklostezce se vrátili k výchozímu bodu a sice na Evropskou třídu k Mc Donald´s.
Další akci, kterou bych ráda zmínila byly výukové lekce Nordic Walking v obci Louňovice v okrese Praha –západ. Zde jsou krásné rozlehlé lesy s krásnými turistickými trasami a pro chůzi s holemi pro Nordic Walking mohu doporučit. Akce proběhla 25.5. 2019.
Akce, kterou bych ještě ráda zmínila se uskutečnila v Dolních Měcholupech a proběhla dne 21.9. 2019 ve spolupráci s městskou částí Praha – Dolní Měcholupy. V tento den za podpory MHMP, proběhl tzv. „ Den bez aut". Kromě jiných sportovních a kulturních akcí, jsme se opět věnovali chůzi Nordic Walking.

 

Aktuality

Uskutečněné akce NW 2019

15.10.2019

V letošním roce 2019 jsme podnikli několik akcí a výletů za pomoci speciálních holí pro Nordic Walking. Z těch nejdůležitějších a každoročně se opakujících jsou akce podporované Městskou částí Praha 6. To, že se 1.května scházíme v oboře Hvězda se stává již tradicí. K známým tvářím se vždy přidá někdo další. Pro letošní rok jsme měli opět připraveny výukové lekce správné techniky a pro zpestření v odpoledních hodinách soutěž v pevném kilometru na čas. Každý si mohl vyzkoušet svoji výkonnost a porovnat s ostatními účastníky.

více

Pojďme se hýbat s Nordic Walking

12.09.2019

Kdy : sobota 5.října 2019 Kde : přírodní park Šárka, Praha 6 Sraz : McDonald´s, Evropská 634/204, Praha , Liboc

více

info

Komunitní Centrum
Pohybových Aktivit z.s.
Pplk. Sochora 981/17,
Praha 7, 170 00
IČ: 64936066

Alena Kopcová

  • +420 724 050 955
  • info (a) centrumpohybovychaktivit dot cz